hobit16

Bitvy

První Bitva Beleriandu

První Bitva
Konflikt: Válka o Klenoty
Datum: Věk Stromů
Místo: Východ a západ Beleriandu
Výsledek: Výtězství spojených vojsk Sindar a Zelených Elfů
Bojující strany
Sindar z Beleriandu (zejména Eglador) a Laiquendi (Zelení Elfové) z Ossiriandu
Síly Angbadu
Velitel


Elu Thingol

Denethor †
Círdan

      
  Morgoth
  Neznámí skřetí velitelé
  Síla

  Sindar z Egladoru, Laiquendi, později i někteří Trpaslíci

  30,000 - 40,000

  Skřeti, další nepřátelští tvorové 

  80,000 - 100,000

  Ztráty

  Velké ztráty Zelených Elfů

  10,000

  Velké

  35,000


  Popis:
     První Bitva Beleriandu byla první bitva ve Válkách v Beleriandu, bojovali tam Sindar proti Morgothovi.

  Zatímco Noldor se drželi u Aramanu, Morgoth již přicestoval do Středozemě, a zabral si svou starou pevnost Angband kde jeho sluhové Sauron a Gothmog dlouho připravovalili plemeno Skřetů.

  Nic netušícím Sindar, se Morgoth pokusil rychle zabrat území, a vyslal svoje armády.  Morgothovy síly pronikly do dvou zemí, přecházející západ skrze údolí Sirion a východu mezi Arosem a Gelionem, část z nich dokonce bez povolení překročila Anarch a Aglon.

  Na východě, král Elu Thingol z Doriathu vedl útok, a střetl se skřety na Amon Erebu. Tam se s ním setkal Král Denethor se Zelenými Elfy a pomohl mu a skřeti byli přinuceni k ústupu. Lehce ozbrojená vojska Denethora udeřila na Amon Ereb předtím, než ho Thingol mohl zachránit a Král Denethor zůstal sám a byl zabit, ale skřeti byli nakonec poraženi. Těch málo přeživších bylo zabito Trpaslíky z Hory Dolmed.

  Na západě, Elfové z Falasu pod velením Pána Círdana útočili na nepřátele ze západu, ale prohrávali , a ustupovali do jejich měst Eglarest a Brithombar. Tato města byla později obležena, a Doriath nebyl dost silný na to, aby poslal pomoc. Přístavy se jako jediné uvolnily, když se Skřeti bojovali s Noldor a Fëanorem.

  Po První Bitvě byl Doriath chráněn magickou mocí Melian.

  Smrt Krále Denethora v této bitvě vedla Laiquendi k příslibu, že už nikdy nebudou jmenovat krále či se účastnit válek mezi jiný Elfy a Morgothem.
  Žádné komentáře