hobit16

LOTR: War in the North

 

Další hra na motiv známé trilogie Pán prstenů. Oficiální tisková zpráva zdůrazňovala, že na rozdíl třeba od Aragorn's Quest půjde o tzv. "RPG pro dospělé", které se pokusí o autentické ztvárnění všech bitev i postav. A jak to vlastně dopadlo?

U skákavého poníka

Na začátku hry si vybereme jednu ze tří volitelných postav; elfskou učednici, lidského hraničáře, nebo trpaslíka z Ereboru.

Hra se, jak už název napovídá, odehrává na severu Středozemě. Začínáme hrát ve vesnici hůrka, kde potkáváme známého hraničáře, později krále Aragorna, který nás posílá vyčistit sever od monster všeho druhu. Potkáme se se skřety, obry, ještě většími obry a všelijakou další havětí. A potkáme i známé osoby, jako Frodo Pytlík, Elrond Půl-Elf nebo Gimli, kteří se chystají k pochodu do Mordoru. Lokací ve hře není mnoho, podíváme se například do Mohylových vrchů, sídla Fornost nebo trpasličího sídla Nordinband ale navšívíme také známější místa jako je Roklinka nebo Šedý les.

Poté co nás Aragorn vyšle do boje, nás hra, až na pár krátkých chvil, takřka nenechá vydechnout což je na jednu stranu dobře. Máme však určenou přímou cestu kam jít a co na oněch místech vyvádět, což většinou znamená vyčistit danou oblast od skřetů. Někdy musíme bránit kamarády trpaslíky jindy zas bratry z Roklinky. Spíše však jdeme sami.

Ve hře se dají usekávat končetiny a stylovou amputaci zakončí výtrysk tekutiny tmavé barvy, což bych viděl jako plus a nejsem žádný velký sadista.

 

V rozhovorech hra také příliš neexceluje. Jsme tázáni na úkol, na výběr jsou sice tři možnosti odpovědí, ale nakonec stejně musíme souhlasit a příběh bude mít tak jako tak stejný konec.  

Obrana Nordinbadu

Hra nabízí možnost připojení kamarádu CO-OP, nebo připojení se k blízké hře LAN, kterou jsem neměl možnost vyzkoušet, nicméně pokud hrajete pouze sami, inteligence vašich umělých přátel není příliš vysoká, občas se zasekávají, nebo oživují v těch nejhorších situací, což se zrovna nevyplatí. Systém oživování mi ale nějak zvlášť nevadil a u hry s přáteli může být prospěšný. Někdy si můžete na pomoc zavolat i orla Belerama, který ubere mnoho zdravý i monstrům s kterými byste jinak bojovali o dost déle.

War in the North se prezentuje jako Akční RPG ale přídavek RPG berte opravdu s rezervou. Jsou zde sice prvky RPG ale jen velmi malé. Máme zde jednoduchý inventář kde sbíráme zbroj, kterou můžeme použít pokud je pro nás určená a máme na ní dostatečnou úroveň. Můžeme sbírat i nepotřebné avšak za to cenné předměty, jako drahokamy nebo zlato, za které si můžeme pořídit novou výzbroj nebo lektvary.

Nalezená nebo koupená zbroj se poměrně rychle opotřebovává, takže bychom jí měli nechávat opravovat u kovářů. Co se týče zbraní máme poměrně široký výběr, ale podle mého názoru by se hra dala bez větších potíží dohrát i se zbraní kterou máme na začátku příběhu.

 

V některých lokacích, jako například Hůrka může postavě trochu změnit vzhled obličeje ale, pokud používáme přilbu, je nám to skoro k ničemu.

Grafika ve hře rozhodně neohromí, ale ani neurazí. Je dostačující a díky tomu se možná i může chlubit nízkou hardwarovou náročností. Hru rozjede na slušné detaily i slabý dvou jádrový procesor se stejně slabou grafickou kartou.

Zabij toho největšího a tím to končí

Jako velký fanoušek filmů a vůbec celého díla Tolkiena mě hra bavila. U soubojů stále klikáte na tlačítka myši jako zběsilý a ani vám to nepřijde. I když jsou úkoly dost podobné a hra vás vede přímou cestou. Avšak mohla být o dost lepší a propracovanější.

Ale na druhou stranu jsem rozhodně neočekával dalšího Zaklínače, nebo Oblivion. LOTR War in the North dopadlo o dost lépe než jeho předchůdce LOTR Conquest. Pokud však nejste fandové Tolkiena hra vás bude bavit nejspíš méně a bod si odečtěte. Snad dopadne další hra, což by měl být podle všeho Hobit, zase o něco lépe.

 

7/10

 

+ Návrat do Středozemě

+ Prvky RPG

+ Grafika

+ Známé postavy a místa

-  Kratší herní doba

-  Hudba

-  Jednoduché pojetí

Posledni komentare
07.06.2016 19:48:54: Mohla by lepší napsat :D dlouhodobe pujcky